Pike Kumaş

Pike Kumaş

Pike kumaşlar, günlük hayatın vazgeçilmezi haline gelmiş, zengin seçenekleri ve sahip olduğu özellikleri ile kullanım kolaylığı sunar. Diğer kumaş türlerinden ayrılan dokusu ile farklı bir kullanım deneyimi sunarken aynı zamanda şık bir görünüme sahiptir. Geniş renk ve desen seçenekleri sayesinde her ihtiyaca ve zevke hitap edebilen bu kumaşlar, yetişkinlerin yanı sıra bebekler içinde tercih edilebilmektedir. Doğal içeriği ile cilt için herhangi bir tahriş ya da sorun yaratmayan pike kumaşı, model ve renk seçeneklerinin yanı sıra uygun fiyatları ile toptan olarak sipariş verilebilir. Pikelik kumaş modelleri ve pike kumaşı toptan fiyatları için iletişim kanallarımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Pike Kumaş
Daha Fazla Bilgi

Pike Kumaş Nedir?

Üretim özellikleri, üretildiği iplikler ve ve kumaş dokusu ile diğerlerinden ayrılan pike kumaşlar, günlük hayatın hemen hemen her alanında kullanıma uygundur. Peki pike kumaş nedir? %100 pamuk ipliğinden yapılan pike kumaşları, pamuk ipliklerinin yanı sıra bambu lifleri olarak da bilinen bitki liflerinden üretilebilmektedir. Konforlu ve sağlıklı bir kullanım sunan pamuklu yapısı ile bebekler için sağlıklı bir örtü ya da battaniye seçim olur. Şönil pike kumaşı olarak da bilinen bu kumaş türü, genellikle ince yapıda ve kabartmalı bir görünümdedir. Sahip olduğu farklı çeşitleri ile zengin model seçenekleri sunan pamuklu pikelik kumaş modelleri, hayatın her alanında konfor sunmaktadır.

Pike Kumaş Özellikleri

Doğru ve kaliteli bir pike seçimi son derece önemlidir. Cilde değen her kumaşta olduğu gibi pike kumaşlarda da doğallıktan yana olmak, alerjik ciltlerde tahriş vb. sorunlarla karşılaşma ihtimalini düşürür. Bu sebeple günlük kullanım ya da çeyizlik pike kumaşları seçimi için pike kumaş özelliklerine dikkat edilmelidir. Pike kumaş özellikleri arasında;

 • %100 pamuk ipliğinden üretilmekte olup son derece sağlıklıdır.
 • Pamuklu yapısı sayesinde nefes alabilen yapıdadır.
 • Nem iletkenliği yüksek, fazla nemi çeken ve hava alan bir yapısı olduğundan yaz mevsiminde son derece serin tutar.
 • Yaz aylarında örtü olarak tercih edilen kumaşların başında gelir.
 • Kir tutmayan yapıda olup kolayca temizlenebilme özelliğine sahiptir.
 • Doğal olmasının yanı sıra son derece hijyenik olan pike kumaşları, bakteri ve mikrop üremesini uygun değildir.
 • Zengin renk, desen ve modelde üretime imkan sunar.

Pike Kumaş Kullanım Koşulları

Sahip olduğu özellikleri ile pike kumaşlar, son derece kullanışlı yapıdadır. Genel olarak yaz mevsiminde ve mevsim geçişlerinde kullanımı ile öne çıkmakta olup geniş kullanım alanına sahiptir. Sağlıklı, hijyenik ve her zevke hitap eden model seçenekleri ile günlük hayatın birçok alanında karşımıza çıkar. Pike kumaş kullanım alanları arasında;

 • Çocuk ve yetişkinler için örtü ve battaniye,
 • Havlu ve bornoz,
 • Panço modelleri,
 • Çocuk kabanları,
 • Yatak örtüleri,
 • Ev tekstil ürünleri için kullanıma uygundur.

Başta temel yaşam alanı olan evler olmak üzere otel ve hastane gibi toplu kullanım alanlarında da tercih edilen bir kumaş türüdür. Kir tutmayan ve kolay temizlenebilen yapısı ile bu alanlarda örtü ve tekstil ürünü olarak tercih edilebilir.

Pike Kumaş Çeşitleri

Sahip olduğu özelliklerinin yanı sıra görünümleri ile farklı ve şık bir kullanım sunan pike kumaşlar, zengin model seçeneklerine sahiptir. Pike kumaş çeşitleri arasında; dama pike kumaşı, tarla pike kumaşı, baskılı pike kumaşı, waffle pike kumaşı, petekli pike kumaşı, örme waffle pike kumaşı ve modelleri sayılabilir. Her biri farklı özellik ve görünüme sahip bu kumaşlar genel olarak pike kumaş çatısı altında toplanmaktadır. Giyim ve ev tekstil ürünlerinde kullanılabilen bu kabartmalı pike kumaşı, oldukça farklı renklerde ve desenlerde üretilebilmektedir. Desenli pike kumaşı modelleri ve pike kumaşı fiyatları için firmamız üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

ideal kilo hesaplama
Takip Edin