Waffle Kumaş

Waffle Kumaş

Waffle kumaşlar, sahip olduğu küçük karecikler ve waffle ekmeğine benzetilen görünümü sebebiyle bu ismi alan waffle kumaş, günümüzde birçok alanda karşımıza çıkar. Gofret kumaş olarak bilinen waffle kumaşlar, yüksek nem tutma özelliği ile havlu, bornoz ya da yaz aylarında tercih edilen pikelerde kullanılır. Kendine özgü dokusu, dayanıklılığı ve kalitesi ile diğer kumaş türleri arasında öne çıkmaktadır. Kendinden kabartmalı ve hassas yapıda olmasının aksine temizliği rahat olup uzun ömürlü kullanım imkanı sunar. Farklı renkleri ve geniş kullanım yelpazesi ile waffle pike kumaş, en çok tercih edilen kumaş seçeneklerinden biri olmaya devam ediyor.

Waffle Kumaş
Daha Fazla Bilgi

Waffle Kumaş Nedir?

Yuvarlak örme makinelerinde üretilen ve çeşitli iplik atlamaları ile kabartmalı görünüme sahip olan bu kumaşlar, waffle kumaş olarak adlandırılmaktadır. Küçük karelerden oluşan ve kabartma efektli yapıya sahip bu kumaşlar, konforlu bir kullanım sunar. Kabartmalı taban yapısına sahip olan bu kumaşların diğer kumaşlar ile karıştırılma durumu söz konusu değildir. Kendine özgü bir yöntemle üretilmekte olup iplik atlama kombinasyonları ile farklı çeşitleri elde edilebilir. Genellikle %100 pamuktan üretilmekte olup nemi çeken yapısı sayesinde su ile temasın olduğu alanlarda kullanım kolaylığı sağlar. Buna ek olarak metrekare cinsinden fiyatlandırılmakta olup waffle kumaş metre fiyatı ya da waffle kumaş satın al işlemleri için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Waffle Kumaş Özellikleri

Gofret kumaşlar yani bilinen adıyla waffle örme kumaşlar, her ne kadar görünümü ile adından söz ettiriyor olsa da sahip oldukları özellikleri ile hemen hemen her alanda tercih edilir. Günlük hayatı kolaylaştıran ve görünümü ile şık bir kullanım sunan waffle kumaş özellikleri arasında;

 • Küçük kabartmalı kareciklerden oluşan dokuya sahiptir.
 • Farklı kalınlıklarda üretilebilme özelliğine sahiptir.
 • Termal yapıda olan bu kumaşlar, giysilerde kullanıldığında oldukça sıcak tutar.
 • Nemi çeken yapısı sayesinde havlu ve bornoz olarak tercih edilebilir.
 • Çabuk kuruma özelliğine sahiptir.
 • %100 pamuktan üretilen çeşitleri son derece sağlıklıdır.
 • En yaygın kullanılan kumaş türlerinden biridir.

Waffle kumaş fiyatları ve özellikleri hakkında daha detaylı bilgi için iletişim kanallarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Waffle Kumaş Kullanım Alanları

Kullanım alanı en geniş kumaş çeşitlerinden biri hiç kuşkusuz waffle kumaşlar olmaktadır. Giyim sektöründen ev tekstiline kadar birçok alanda karşımıza çıkan bu kumaşlar, kalitesi ve sahip oldukları özellikleri ile kullanıldığı alanda avantajlar sunar. Waffle kumaş kullanım alanları arasında;

 • Termal yapıda olması sebebiyle kıyafetlerde astar olarak tercih edilmektedir.
 • El bezi ve mutfak bezi olarak temizlik alanında kullanılabilir.
 • Su emen yapıları ile bornoz olarak kullanılmaktadır.
 • Banyo havlusu olarak kullanıma uygundur.
 • Isı yalıtımı özelliği sunan ve vücut ısısını hapseden waffle kumaşlar, örtü ve pike olarak kullanılabilir.

Özellikle hastane ve otellerde battaniye olarak karşımıza çıkan waffle kumaşlar toptan sipariş verilerek temin edilebilir. Bu kapsamda web adresimizden toptan waffle kumaş siparişi oluşturabilmeniz mümkün.

Waffle Kumaş Yıkama Talimatı

Yapısı gereği hassas olsa da waffle kumaş yıkama talimatları dikkate alınarak yapılan temizleme işlemleri ile herhangi bir sorun yaşamadan kumaşınızı ve bu kumaştan üretilen eşyalarınızı sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz. Waffle kumaş yıkama talimatlarında ilk dikkat edilmesi gereken nokta düşük sıcaklıklara yıkamak olacaktır. 40 derecede hassas programda yıkandığı takdirde herhangi bir çekme durumu oluşmaz. Buna ek olarak renkli waffle kumaşlarınız için renkli ürün deterjanı kullanmanız önerilir. Ayrıca kumaşlarınızı yıkarken ağartıcı ya da optik deterjan kullanmamanız gerekir. Waffle kumaşlarınız başta olmak üzere tüm kumaş çeşitlerinde doğrudan güneş altında kurutma yapılması önerilmez.

ideal kilo hesaplama
Takip Edin